Uşak Yalova Arası Kaç KM

Uşak Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Uşak ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Uşak Yalova arası kaç km? Uşak Yalova arası kaç saat? Uşak Yalova yol tarifi? Uşak Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Uşak ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Uşak ili;

Ege bölgesinde yer alan Uşak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Uşak ili yüzölçümü yaklaşık 5.341 km2’dir. Uşak ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′24.7″K 30° 01′15.0″E D GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Uşak Yalova Arası Kaç KM

Uşak Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 387 km’dir. Uşak Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 221 km’dir.

Uşak Yalova Arası Kaç KM

Uşak Yalova Arası Kaç Saat

Uşak Yalova arası kaç saat; Uşak Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 387 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Uşak Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Uşak Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 221 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Uşak Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Uşak Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 387 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 22 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 31 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Uşak Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Uşak Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Uşak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Uşak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.