Uşak Merkez Yol Tarifi

Uşak Merkez yol tarifi; yazımızda öncelikle Uşak Merkez şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Uşak Merkez’e nasıl gidilir? Uşak Merkez yol tarifi? Uşak Merkez yol haritası? Uşak Merkez İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Uşak Merkez İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Uşak’ın ilçesi olan Uşak Merkez, Uşak’ın yerleşim yerlerinden biridir. Uşak Merkez İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.655 km2’dir. Uşak Merkez ilçesinin rakımı ise 915 m olarak hesaplanmıştır. Uşak Merkez ilçesinin Kuzeyinde Kütahya, doğusunda Banaz, batısında Manisa, Güneyinde ise Eşme, Ulubey ve Sivaslı ilçeleri bulunmaktadır. Uşak Merkez ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Uşak Merkez İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Uşak Merkez ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 256.669 nüfusa sahiptir.

Uşak Merkez İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Uşak Merkez Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Uşak Merkez’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Uşak Merkez Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Uşak Merkez’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Uşak Merkez’e Nasıl Gidilir? Uşak Merkez Yol Tarifi

Uşak Merkez’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Uşak Merkez’e gelebilirsiniz. Uşak Merkez karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 420 km, Ankara’ya yaklaşık 390 km, İzmir’den ise yaklaşık 218 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Uşak Şehir Merkezinde yer alan Uşak Havalimanı’na gidebilirsiniz. Uşak Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Uşak Merkez ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Uşak’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Uşak demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Uşak Merkez ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.