İçeriğe geç

Iğdır Uşak Arası Kaç KM

Iğdır Uşak arası kaç km; yazımızda öncelikle Iğdır ve Uşak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Iğdır Uşak arası kaç km? Iğdır Uşak arası kaç saat? Iğdır Uşak yol tarifi? Iğdır Uşak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Iğdır ile Uşak İli Hakkında Genel Bilgiler

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Uşak ili;

Ege bölgesinde yer alan Uşak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Uşak ili yüzölçümü yaklaşık 5.341 km2’dir. Uşak ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′24.7″K 30° 01′15.0″E D GPS koordinatlarıdır.

Iğdır Uşak Arası Kaç KM

Iğdır Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1540 km’dir. Iğdır Uşak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1268 km’dir.

Iğdır Uşak Arası Kaç KM

Iğdır Uşak Arası Kaç Saat

Iğdır Uşak arası kaç saat; Iğdır Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1540 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Iğdır Uşak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 19 saat 30 dakika sürmektedir. Iğdır Uşak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1268 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

17 saat 30 dakika

Otobüs ile;

19 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 15 dakika

Iğdır Uşak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Iğdır Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1540 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 85 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 124 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Iğdır Uşak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Iğdır Uşak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Uşak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Uşak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.