İçeriğe geç

Hatay Uşak Arası Kaç KM

Hatay Uşak arası kaç km; yazımızda öncelikle Hatay ve Uşak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Uşak arası kaç km? Hatay Uşak arası kaç saat? Hatay Uşak yol tarifi? Hatay Uşak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Uşak İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Uşak ili;

Ege bölgesinde yer alan Uşak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Uşak ili yüzölçümü yaklaşık 5.341 km2’dir. Uşak ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′24.7″K 30° 01′15.0″E D GPS koordinatlarıdır.

Hatay Uşak Arası Kaç KM

Hatay Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 865 km’dir. Hatay Uşak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 658 km’dir.

Hatay Uşak Arası Kaç KM

Hatay Uşak Arası Kaç Saat

Hatay Uşak arası kaç saat; Hatay Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 865 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Hatay Uşak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Hatay Uşak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 658 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 22 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 22 dakika

Hatay Uşak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 865 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 48 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 70 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Uşak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Uşak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Uşak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Uşak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.