İçeriğe geç

Hakkâri Uşak Arası Kaç KM

Hakkâri Uşak arası kaç km; yazımızda öncelikle Hakkâri ve Uşak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hakkâri Uşak arası kaç km? Hakkâri Uşak arası kaç saat? Hakkâri Uşak yol tarifi? Hakkâri Uşak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hakkâri ile Uşak İli Hakkında Genel Bilgiler

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 37°27′58″K 44°03′52″D GPS koordinatlarıdır.

Uşak ili;

Ege bölgesinde yer alan Uşak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Uşak ili yüzölçümü yaklaşık 5.341 km2’dir. Uşak ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′24.7″K 30° 01′15.0″E D GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri Uşak Arası Kaç KM

Hakkâri Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1591 km’dir. Hakkâri Uşak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1260 km’dir.

Hakkâri Uşak Arası Kaç KM

Hakkâri Uşak Arası Kaç Saat

Hakkâri Uşak arası kaç saat; Hakkâri Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1591 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Hakkâri Uşak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 19 saat 30 dakika sürmektedir. Hakkâri Uşak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1260 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

17 saat 30 dakika

Otobüs ile;

19 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 10 dakika

Hakkâri Uşak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hakkâri Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1591 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 88 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 128 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hakkâri Uşak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hakkâri Uşak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Uşak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Uşak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.