İçeriğe geç

Erzurum Uşak Arası Kaç KM

Erzurum Uşak arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Uşak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Uşak arası kaç km? Erzurum Uşak arası kaç saat? Erzurum Uşak yol tarifi? Erzurum Uşak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Uşak İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS     koordinatlarıdır.

Uşak ili;

Ege bölgesinde yer alan Uşak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Uşak ili yüzölçümü yaklaşık 5.341 km2’dir. Uşak ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′24.7″K 30° 01′15.0″E D GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Uşak Arası Kaç KM

Erzurum Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1255 km’dir. Erzurum Uşak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1031 km’dir.

Erzurum Uşak Arası Kaç KM

Erzurum Uşak Arası Kaç Saat

Erzurum Uşak arası kaç saat; Erzurum Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1255 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat sürmektedir. Erzurum Uşak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat sürmektedir. Erzurum Uşak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1031 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 52 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat

Otobüs ile;

16 saat

Uçak ile;

1 saat 52 dakika

Erzurum Uşak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1255 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 70 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 101 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Uşak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Uşak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Uşak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Uşak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.