İçeriğe geç

Elazığ Uşak Arası Kaç KM

Elazığ Uşak arası kaç km; yazımızda öncelikle Elazığ ve Uşak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Elazığ Uşak arası kaç km? Elazığ Uşak arası kaç saat? Elazığ Uşak yol tarifi? Elazığ Uşak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Elazığ ile Uşak İli Hakkında Genel Bilgiler

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Uşak ili;

Ege bölgesinde yer alan Uşak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Uşak ili yüzölçümü yaklaşık 5.341 km2’dir. Uşak ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′24.7″K 30° 01′15.0″E D GPS koordinatlarıdır.

Elazığ Uşak Arası Kaç KM

Elazığ Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1062 km’dir. Elazığ Uşak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 853 km’dir.

Elazığ Uşak Arası Kaç KM

Elazığ Uşak Arası Kaç Saat

Elazığ Uşak arası kaç saat; Elazığ Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1062 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat sürmektedir. Elazığ Uşak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat sürmektedir. Elazığ Uşak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 853 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat

Otobüs ile;

14 saat

Uçak ile;

1 saat 40 dakika

Elazığ Uşak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Elazığ Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1062 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 59 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 85  litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Elazığ Uşak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Elazığ Uşak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Uşak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Uşak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.