Diyarbakır Uşak Arası Kaç KM

Diyarbakır Uşak arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Uşak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Uşak arası kaç km? Diyarbakır Uşak arası kaç saat? Diyarbakır Uşak yol tarifi? Diyarbakır Uşak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz

Diyarbakır ile Uşak İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Uşak ili;

Ege bölgesinde yer alan Uşak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Uşak ili yüzölçümü yaklaşık 5.341 km2’dir. Uşak ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′24.7″K 30° 01′15.0″E D GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Uşak Arası Kaç KM

Diyarbakır Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1199 km’dir. Diyarbakır Uşak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 948 km’dir.

Diyarbakır Uşak Arası Kaç KM

Diyarbakır Uşak Arası Kaç Saat

Diyarbakır Uşak arası kaç saat; Diyarbakır Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1199 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Uşak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Uşak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 948 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat 30 dakika

Otobüs ile;

15 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 45 dakika

Diyarbakır Uşak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1199 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 66 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 96 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Uşak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Uşak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Uşak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Uşak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.