İçeriğe geç

Denizli Uşak Arası Kaç KM

Denizli Uşak arası kaç km; yazımızda öncelikle Denizli ve Uşak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Denizli Uşak arası kaç km? Denizli Uşak arası kaç saat? Denizli Uşak yol tarifi? Denizli Uşak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Denizli ile Uşak İli Hakkında Genel Bilgiler

Denizli ili;

Ege bölgesinde yer alan Denizli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Denizli ili yüzölçümü yaklaşık 12.134 km2’dir. Denizli ilinin coğrafi konumu ise 37°46′24.3″K 29°5′12.9″D  GPS     koordinatlarıdır.

Uşak ili;

Ege bölgesinde yer alan Uşak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Uşak ili yüzölçümü yaklaşık 5.341 km2’dir. Uşak ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′24.7″K 30° 01′15.0″E D GPS koordinatlarıdır.

Denizli Uşak Arası Kaç KM

Denizli Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 155 km’dir. Denizli Uşak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 103 km’dir.

Denizli Uşak Arası Kaç KM

Denizli Uşak Arası Kaç Saat

Denizli Uşak arası kaç saat; Denizli Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 155 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Denizli Uşak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Denizli Uşak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 103 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 38 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Uçak ile;

38 dakika

Denizli Uşak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Denizli Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 155 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 9 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 13 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Denizli Uşak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Denizli Uşak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Denizli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Denizli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Uşak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Uşak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.