İçeriğe geç

Burdur Uşak Arası Kaç KM

Burdur Uşak arası kaç km; yazımızda öncelikle Burdur ve Uşak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Burdur Uşak arası kaç km? Burdur Uşak arası kaç saat? Burdur Uşak yol tarifi? Burdur Uşak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Burdur ile Uşak İli Hakkında Genel Bilgiler

Burdur ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Burdur ili yüzölçümü yaklaşık 7.176 km2’dir. Burdur ilinin coğrafi konumu ise 37°25′26″K 30°05′04″D GPS koordinatlarıdır.

Uşak ili;

Ege bölgesinde yer alan Uşak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Uşak ili yüzölçümü yaklaşık 5.341 km2’dir. Uşak ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′24.7″K 30° 01′15.0″E D GPS koordinatlarıdır.

Burdur Uşak Arası Kaç KM

Burdur Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 173 km’dir. Burdur Uşak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 132 km’dir.

Burdur Uşak Arası Kaç Saat

Burdur Uşak arası kaç saat; Burdur Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 173 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat sürmektedir. Burdur Uşak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat sürmektedir. Burdur Uşak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 132 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat

Otobüs ile;

3 saat

Uçak ile;

40 dakika

Burdur Uşak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Burdur Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 173 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 10 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 14 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Burdur Uşak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Burdur Uşak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Burdur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Burdur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Uşak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Uşak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.