İçeriğe geç

Bitlis Uşak Arası Kaç KM

Bitlis Uşak arası kaç km; yazımızda öncelikle Bitlis ve Uşak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bitlis Uşak arası kaç km? Bitlis Uşak arası kaç saat? Bitlis Uşak yol tarifi? Bitlis Uşak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bitlis ile Uşak İli Hakkında Genel Bilgiler

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Uşak ili;

Ege bölgesinde yer alan Uşak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Uşak ili yüzölçümü yaklaşık 5.341 km2’dir.         Uşak ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′24.7″K 30° 01′15.0″E D GPS koordinatlarıdır.

Bitlis Uşak Arası Kaç KM

Bitlis Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1505 km’dir. Bitlis Uşak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1147 km’dir.

Bitlis Uşak Arası Kaç Saat

Bitlis Uşak arası kaç saat; Bitlis Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1505 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Bitlis Uşak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 18 saat 30 dakika sürmektedir. Bitlis Uşak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1147 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

16 saat 30 dakika

Otobüs ile;

18 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat

Bitlis Uşak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bitlis Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1505 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 83 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 121 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bitlis Uşak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bitlis Uşak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Uşak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Uşak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.