İçeriğe geç

Uşak Alan Kodu

Alan Kodu: Bir ülkedeki illerin veya bölgelere ait telefon abonesine ulaşmak için arama yapılmasını sağlayan kod olarak tanımlanabilir. Türkiye’ den bahsedecek olursak her bir ilin alan kodu bulunmaktadır. Herhangi bir ilde sabit telefon numarası aranacağı zaman ulaşabilmek için illere ait olan alan kodları ile girilerek arama yapılmalıdır. Uşak ilinin alan kodu ise 276 şeklindedir. Uşak ilinde herhangi bir sabit telefon numarası araması yapıldığında öncelikle ile ait olan alan kodu tuşlanıp, arama yapılacak olan sabit telefon numarası girilerek il sınırı içerinde bulunan bütün sabit telefon numaraları ile iletişime geçebilmeniz mümkün olmaktadır.

276 Nerenin Alan Kodu?

Uşak İlinin alan kodu sorusuna cevap olarak 276 olduğunu söyleyebiliriz. Alan kodları her şehirlerde bulunan ve arama yapılmasında önemli bir konumdadır. Türkiye’nin her ilinde farklılaşan bu kod, sabit numaralara arama yapılabilmesi için bilinmesi gerekmektedir.

Uşak Telefon Kodu, Uşak ili

Uşak ilinin alan olarak Türkiye’nin altmış üçüncü en büyük ilidir. Uşak yöresi tarihin bilinen zamanlarından beri insan yerleşim bölgesidir. Kentin bilinen eski ismi Temenothytia olarak anılmıştır. Kent bu adı Heraklilerden Aristomakhosun oğlu Temenostan almıştır. Temenos, Roma gibi hükümdarlıkların dönemi sikkeleri üzerinde Temenos Oikistes (Kurucu Temenos) ya da Ktistes yazıtları ve Temenos betimlenmesiyle bilinmektedir. Uşak ilinin ekonomik yapısını tarım ve tarıma dayalı sanayi sektörleri oluşturmaktadır. Tekstil ve seramik imalatları da görülmektedir. Uşak ilinin 2020 TÜİK verisine göre 369.433 nüfusa sahip ilimizdir. Uşak ilinde altı tane ilçe bulunmaktadır.

Uşak ilinin yüz ölçümü 5,382 km2’dir. Uşak coğrafi konumu ise 38° 40′ 27.2244” Kuzey ve 29° 24′ 21.1824” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Uşak Alan Kodu
Uşak Alan Kodu

Uşak Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye Alan Kodlarına sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…