İçeriğe geç

Urla Yol Tarifi

İzmir Urla yol tarifi; yazımızda öncelikle Urla şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Urla’ya nasıl gidilir? Urla yol tarifi? Urla yol haritası? Urla İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Urla İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan İzmir’in ilçesi olan Urla, İzmir’in yerleşim yerlerinden biridir. Urla İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 727 km2’dir. Urla ilçesinin rakımı ise 70 m olarak hesaplanmıştır. Urla ilçesinin Kuzeyinde Karaburun, doğusunda Güzelbahçe ve Seferihisar, batısında Çeşme ilçeleri bulunmaktadır. Urla ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Urla İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Urla ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 67.339 nüfusa sahiptir.

Urla İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Urla Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Urla’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Urla Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Urla’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Urla’ya Nasıl Gidilir? Urla Yol Tarifi

Urla’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Urla’ya gelebilirsiniz. Urla karayolu ile İzmir şehir merkezine 39.2 km, İstanbul’a yaklaşık 529 km, Ankara’ya yaklaşık 638 km, Bursa’dan ise yaklaşık 394 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İzmir Şehir Merkezinde yer alan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gidebilirsiniz. İzmir Adnan Menderes Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Urla ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İzmir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İzmir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Urla ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.