İçeriğe geç

Urla Posta Kodu

Urla Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Urla Posta Kodu Sorgulama

Urla’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Urla ilçesi Hakkında

Urla ilçesi alan olarak Türkiye’nin dört yüz kırk altıncı en büyük ilçesidir. Ege bölgesinde yer alan İzmir’in ilçesi olan Urla, İzmir’in yerleşim yerlerinden biridir. Urla İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 727 km2’dir. Rakımı ise 70 m olarak hesaplanmıştır. Urla ilçesinin Kuzeyinde Karaburun, doğusunda Güzelbahçe ve Seferihisar, batısında Çeşme ilçeleri bulunmaktadır. Urla ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Urla İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Urla ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 69.550 nüfusa sahiptir.

Urla Posta Kodu
Urla Posta Kodu