İçeriğe geç

Ürgüp Yol Tarifi

Nevşehir Ürgüp yol tarifi; yazımızda öncelikle Ürgüp şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ürgüp’e nasıl gidilir? Ürgüp yol tarifi? Ürgüp yol haritası? Ürgüp İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ürgüp İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir’in ilçesi olan Ürgüp, Nevşehir’in yerleşim yerlerinden biridir. Ürgüp İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 587 km2’dir. Ürgüp ilçesinin rakımı ise 1.060 m olarak hesaplanmıştır. Ürgüp ilçesinin Kuzeyinde Avanos ve Kayseri, doğusunda Kayseri, batısında Nevşehir Merkez, Güneyinde ise Derinkuyu ilçeleri bulunmaktadır. Ürgüp ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Ürgüp İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ürgüp ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 35.821 nüfusa sahiptir.

Ürgüp İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Ürgüp Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Ürgüp’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Ürgüp Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ürgüp’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Ürgüp’e Nasıl Gidilir? Ürgüp Yol Tarifi

Ürgüp’e kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Ürgüp’e gelebilirsiniz. Ürgüp karayolu ile Nevşehir şehir merkezine 29.6 km, İstanbul’a yaklaşık 760 km, Ankara’ya yaklaşık 325 km, İzmir’den ise yaklaşık 782 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Nevşehir Şehir Merkezinde yer alan Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Nevşehir Kapadokya Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Ürgüp ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.