İçeriğe geç

Urfa Alan Kodu

Alan Kodu: Bir ülkedeki illerin veya bölgelere ait telefon abonesine ulaşmak için arama yapılmasını sağlayan kod olarak tanımlanabilir. Türkiye’ den bahsedecek olursak her bir ilin alan kodu bulunmaktadır. Herhangi bir ilde sabit telefon numarası aranacağı zaman ulaşabilmek için illere ait olan alan kodları ile girilerek arama yapılmalıdır. Urfa ilinin alan kodu ise 414 şeklindedir. Urfa ilinde herhangi bir sabit telefon numarası araması yapıldığında öncelikle ile ait olan alan kodu tuşlanıp, arama yapılacak olan sabit telefon numarası girilerek il sınırı içerinde bulunan bütün sabit telefon numaraları ile iletişime geçebilmeniz mümkün olmaktadır.

414 Nerenin Alan Kodu?

Urfa İlinin alan kodu sorusuna cevap olarak 414 olduğunu söyleyebiliriz. Alan kodları her şehirlerde bulunan ve arama yapılmasında önemli bir konumdadır. Türkiye’nin her ilinde farklılaşan bu kod, sabit numaralara arama yapılabilmesi için bilinmesi gerekmektedir.

Urfa Telefon Kodu, Urfa ili

Urfa ilinin alan olarak Türkiye’nin yedinci en büyük ilidir. Urfa ve civarında Cilalı Taş Devri’nden beri yerleşim bulunmakta olduğu düşünülmektedir. Göbeklitepe Höyüğü, MÖ 11000 yıllarında olduğu düşünülen Dünya’nın bilinen en eski mabetin bulunduğu yerdir. Urfa ilinin ekonomik yapısını tarım, enerji, turizm ve hayvancılık sektörleri oluşturmaktadır. Atatürk barajında başlayan balıkçılık faaliyetleri de sektörel kimlik kazanmaya başlamıştır. Urfa ilinin 2020 TÜİK verisine göre 2.115.256 nüfusa sahip ilimizdir. Urfa ilinde on dört tane ilçe bulunmaktadır.

Urfa ilinin yüz ölçümü 19,451 km2’dir. Urfa coğrafi konumu ise 37° 10′ 2.6544” Kuzey ve 38° 47′ 43.8468” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Urfa Alan Kodu
Urfa Alan Kodu

Urfa Büyükşehir Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye Alan Kodlarına sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…