İçeriğe geç

Ünye Yol Tarifi

Ordu Ünye yol tarifi; yazımızda öncelikle Ünye şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ünye’ye nasıl gidilir? Ünye yol tarifi? Ünye yol haritası? Ünye İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ünye İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu’nun ilçesi olan Ünye, Ordu’nun yerleşim yerlerinden biridir. Ünye İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 569 km2’dir. Ünye ilçesinin rakımı ise 11 m olarak hesaplanmıştır. Ünye ilçesinin doğusunda Fatsa, batısında İkizce ve Çaybaşı, Güneyinde ise Akkuş ve Kumru ilçeleri bulunmaktadır. Ünye ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Ünye İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ünye ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 128.101 nüfusa sahiptir.

Ünye İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Ünye Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Ünye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Ünye Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ünye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Ünye’ye Nasıl Gidilir? Ünye Yol Tarifi

Ünye’ye kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Ünye’ye gelebilirsiniz. Ünye karayolu ile Ordu şehir merkezine 62 km, İstanbul’a yaklaşık 826 km, Ankara’ya yaklaşık 493 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.180 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Ordu Şehir Merkezinde yer alan Ordu Giresun Havalimanı’na gidebilirsiniz. Ordu Giresun Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Ünye ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.