İçeriğe geç

Ümraniye Yol Tarifi

İstanbul Ümraniye yol tarifi; yazımızda öncelikle Ümraniye şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ümraniye’ye nasıl gidilir? Ümraniye yol tarifi? Ümraniye yol haritası? Ümraniye İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ümraniye İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul’un ilçesi olan Ümraniye, İstanbul’un yerleşim yerlerinden biridir. Ümraniye İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 46 km2’dir. Ümraniye ilçesinin rakımı ise144 m olarak hesaplanmıştır. Ümraniye ilçesinin Kuzeyinde Beykoz, doğusunda Sancaktepe ve Çekmeköy, batısında Üsküdar, Güneyinde ise Ataşehir ilçeleri bulunmaktadır. Ümraniye ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Ümraniye İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ümraniye ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 710.280 nüfusa sahiptir.

Ümraniye İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Ümraniye Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Ümraniye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Ümraniye Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ümraniye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Ümraniye’ye Nasıl Gidilir? Ümraniye Yol Tarifi

Ümraniye’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Ümraniye’ye gelebilirsiniz. Ümraniye karayolu ile İstanbul şehir merkezine 22.2 km, Bursa’ya yaklaşık 138 km, Ankara’ya yaklaşık 434 km, İzmir’den ise yaklaşık 463 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İstanbul Şehir Merkezinde yer alan İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı’na gidebilirsiniz. İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Ümraniye ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İstanbul’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İstanbul demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Ümraniye ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.