İçeriğe geç

Ümraniye Posta Kodu

Ümraniye Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Ümraniye Posta Kodu Sorgulama

Ümraniye’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Ümraniye ilçesi Hakkında

Ümraniye ilçesi alan olarak Türkiye’nin dokuz yüz yirmi altıncı en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan İstanbul’un ilçesi olan Ümraniye, İstanbul’un yerleşim yerlerinden biridir. Ümraniye İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 46 km2’dir. Rakımı ise 144 m olarak hesaplanmıştır. Ümraniye ilçesinin Kuzeyinde Beykoz, doğusunda Sancaktepe ve Çekmeköy, batısında Üsküdar, Güneyinde ise Ataşehir ilçeleri bulunmaktadır. Ümraniye ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Ümraniye İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ümraniye ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 713.803 nüfusa sahiptir.

Ümraniye Posta Kodu
Ümraniye Posta Kodu