İçeriğe geç

Ulus Yol Tarifi

Bartın Ulus yol tarifi; yazımızda öncelikle Ulus şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ulus’a nasıl gidilir? Ulus yol tarifi? Ulus yol haritası? Ulus İlçeleri Yol Güzergâhı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ulus İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Bartın’ın ilçesi olan Ulus, Bartın’ın yerleşim yerlerinden biridir. Ulus İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 909 km2’dir. Ulus ilçesinin rakımı ise 200 m olarak hesaplanmıştır. Ulus İlçesinin, Kuzeyinde, Kurucaşile, Doğusunda, Kastamonu Batısında, Bartın Merkez Güneyinde, Karabük ilçeleri bulunmaktadır. Ulus ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Ulus İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ulus ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 22,333 nüfusa sahiptir.

Ulus İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Ulus Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Ulus’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Ulus Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ulus’a yol güzergâhı oluşturabilirsiniz.  

Ulus’a Nasıl Gidilir? Ulus Yol Tarifi

Ulus’a kara yolu, havayolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Ulus’a gelebilirsiniz. Ulus karayolu ile Bartın şehir merkezine 38 km, İstanbul’a yaklaşık 461 km, Ankara’ya yaklaşık 293 km, İzmir’den ise yaklaşık 814 km uzaklıktadır. Bartın’a havayolu ulaşımı ve demiryolu ulaşımı bulunmamaktadır.