İçeriğe geç

Ulukışla Yol Tarifi

Niğde Ulukışla yol tarifi; yazımızda öncelikle Ulukışla şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ulukışla’ya nasıl gidilir? Ulukışla yol tarifi? Ulukışla yol haritası? Ulukışla İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ulukışla İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde’nin ilçesi olan Ulukışla, Niğde’nin yerleşim yerlerinden biridir. Ulukışla İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.375 km2’dir. Ulukışla ilçesinin rakımı ise 1.447 m olarak hesaplanmıştır. Ulukışla ilçesinin Kuzeyinde Bor, doğusunda Çamardı ve Adana, batısında Konya, Güneyinde ise Mersin ilçeleri bulunmaktadır. Ulukışla ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Ulukışla İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ulukışla ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 20.228 nüfusa sahiptir.

Ulukışla İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Ulukışla Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Ulukışla’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Ulukışla Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ulukışla’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Ulukışla’ya Nasıl Gidilir? Ulukışla Yol Tarifi

Ulukışla’ya kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Ulukışla’ya gelebilirsiniz. Ulukışla karayolu ile Niğde şehir merkezine 91.4 km, İstanbul’a yaklaşık 779 km, Ankara’ya yaklaşık 343 km, İzmir’den ise yaklaşık 752 km uzaklıktadır. Hava yolunu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Niğde’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Niğde demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Ulukışla ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.