İçeriğe geç

Ulukışla Posta Kodu

Ulukışla Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Ulukışla Posta Kodu Sorgulama

Ulukışla’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Ulukışla ilçesi Hakkında

Ulukışla ilçesi alan olarak Türkiye’nin yüz doksan dokuzuncu en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde’nin ilçesi olan Ulukışla, Niğde’nin yerleşim yerlerinden biridir. Ulukışla İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.375 km2’dir. Rakımı ise 1.447 m olarak hesaplanmıştır. Ulukışla ilçesinin Kuzeyinde Bor, doğusunda Çamardı ve Adana, batısında Konya, Güneyinde ise Mersin ilçeleri bulunmaktadır. Ulukışla ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Ulukışla İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ulukışla ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 19.438 nüfusa sahiptir.

Ulukışla Posta Kodu
Ulukışla Posta Kodu