İçeriğe geç

Uludere Yol Tarifi

Şırnak Uludere yol tarifi; yazımızda öncelikle Uludere şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Uludere’ye nasıl gidilir? Uludere yol tarifi? Uludere yol haritası? Uludere İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Uludere İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak’ın ilçesi olan Uludere, Şırnak’ın yerleşim yerlerinden biridir. Uludere İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 841 km2’dir. Uludere ilçesinin rakımı ise 1.227 m olarak hesaplanmıştır. Uludere ilçesinin Kuzeyinde Beytüşşebap, doğusunda Hakkari, batısında Silopi ve Şırnak Merkez, Güneyinde ise Irak ilçeleri bulunmaktadır. Uludere ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Uludere İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Uludere ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 44.660 nüfusa sahiptir.

Uludere İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Uludere Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Uludere’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Uludere Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Uludere’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Uludere’ye Nasıl Gidilir? Uludere Yol Tarifi

Uludere’ye kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Uludere’ye gelebilirsiniz. Uludere karayolu ile Şırnak şehir merkezine 63 km, İstanbul’a yaklaşık 1.647 km, Ankara’ya yaklaşık 1.202 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.662 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Şırnak Şehir Merkezinde yer alan Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı’na gidebilirsiniz. Şırnak Şerafettin Elçi Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Uludere ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.