İçeriğe geç

Uluborlu Yol Tarifi

Isparta Uluborlu yol tarifi; yazımızda öncelikle Uluborlu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Uluborlu’ya nasıl gidilir? Uluborlu yol tarifi? Uluborlu yol haritası? Uluborlu İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Uluborlu İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta’nın ilçesi olan Uluborlu, Isparta’nın yerleşim yerlerinden biridir. Uluborlu İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 240 km2’dir. Uluborlu ilçesinin rakımı ise 1.054 m olarak hesaplanmıştır. Uluborlu ilinin Kuzeyinde Afyonkarahisar, doğusunda ise Senirkent, batısında Keçiborlu, Güneyinde ise Gönen ilçeleri bulunmaktadır. Uluborlu ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Uluborlu İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Uluborlu ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 6.184 nüfusa sahiptir.

Uluborlu İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Uluborlu Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Uluborlu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Uluborlu Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Uluborlu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Uluborlu’ya Nasıl Gidilir? Uluborlu Yol Tarifi

Uluborlu’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Uluborlu’ya gelebilirsiniz. Uluborlu karayolu ile Isparta şehir merkezine 76.6 km, İstanbul’a yaklaşık 547 km, Ankara’ya yaklaşık 346 km, İzmir’den ise yaklaşık 395 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Isparta Şehir Merkezinde yer alan Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’na gidebilirsiniz. Isparta Süleyman Demirel Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Uluborlu ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Isparta’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Isparta demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Uluborlu ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.