İçeriğe geç

Uluborlu Mahalleleri

Uluborlu İlçesi

Uluborlu mahalleleri, Uluborlu ilçesi alan olarak Türkiye’nin yedi yüz seksen dokuzuncu en büyük ilçesidir. Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta’nın ilçesi olan Uluborlu, Isparta’nın yerleşim yerlerinden biridir. Uluborlu İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 240 km2’dir. Uluborlu ilçesinin rakımı ise 1.054 m olarak hesaplanmıştır. Uluborlu ilinin Kuzeyinde Afyonkarahisar, doğusunda ise Senirkent, batısında Keçiborlu, Güneyinde ise Gönen ilçeleri bulunmaktadır. Uluborlu ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Uluborlu İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Uluborlu ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 6.287 nüfusa sahiptir.

Uluborlu ilçesini coğrafi konumu ise 38° 4′ 41.9772” Kuzey ve 30° 27′ 3.4020” Doğu gps koordinatlarıdır.

Uluborlu Mahalleleri

Uluborlu ilçesinin 11 mahallesi bulunmaktadır. Uluborlu ilçesinin 4 tane köy yerleşkesi bulunmaktadır. Uluborlu mahalleleri arasında en fazla nüfusa sahip mahalleleri sırasıyla Kabaağaç mahallesi, Hamideli mahallesi ve Pazar mahalleleridir. En az nüfusa sahip olan mahalleri ise sırasıyla Namazgah mahallesi, Taşköprü mahallesi ve Zincirli mahalleleridir.

Uluborlu mahalleleri

Diğer mahalleleri alfabetik sırasıyla aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

ULUBORLU MAHALLELERİ

 1. Güreşyeri Mah.
 2. Hamideli Mah.
 3. Kabaağaç Mah.
 4. Kösehasan Mah.
 5. Namazgah Mah.
 6. Pazar Mah.
 7. Selçuklu Mah.
 8. Serenler Mah.
 9. Taşköprü Mah.
 10. Topraklık Mah.
 11. Zincirli Mah.

Uluborlu Tarihi ve Gezilecek Yerler

Uluborlu mahalleleri, Uluborlu Müzesi, Uluborlu Kalesi, Apollonia, Güneş Saati, Alaaddin Camisi Ve Cirimbolu Köprüsü Ve Su Kemeri gibi yerler bulunmaktadır. Isparta ilinin turizm açısından önemli ve odak noktası potansiyelinde olan, dini yapıları ve tarihi yapıların yanı sıra doğal harikalarını barındıran doğa ve kültür turizmi için tercih edilmesi gereken ilçelerimiz arasında yer almaktadır.

uluborlu