İçeriğe geç

Ulubey Yol Tarifi

Uşak Ulubey yol tarifi; yazımızda öncelikle Ulubey şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ulubey’e nasıl gidilir? Ulubey yol tarifi? Ulubey yol haritası? Ulubey İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ulubey İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Uşak’ın ilçesi olan Ulubey, Uşak’ın yerleşim yerlerinden biridir. Ulubey İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 828 km2’dir. Ulubey ilçesinin rakımı ise 727 m olarak hesaplanmıştır. Ulubey ilçesinin Kuzeyinde Uşak Merkez, doğusunda Sivaslı ve Karahallı, batısında Eşme, Güneyinde ise Denizli ilçeleri bulunmaktadır. Ulubey ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Ulubey İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ulubey ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 12.648 nüfusa sahiptir.

Ulubey İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Ulubey Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Ulubey’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Ulubey Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ulubey’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Ulubey’e Nasıl Gidilir? Ulubey Yol Tarifi

Ulubey’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Ulubey’e gelebilirsiniz. Ulubey karayolu ile Uşak şehir merkezine 33.4 km, İstanbul’a yaklaşık  500 km, Ankara’ya yaklaşık 401 km, İzmir’den ise yaklaşık 214 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Uşak Şehir Merkezinde yer alan Uşak Havalimanı’na gidebilirsiniz. Uşak Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Ulubey ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Uşak’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Uşak demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Ulubey ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.