İçeriğe geç

Ulubey Mahalleleri

Ulubey İlçesi

Ulubey mahalleleri, Ulubey ilçesi alan olarak Türkiye’nin üç yüz doksan sekizinci en büyük ilçesidir. Ege bölgesinde yer alan Uşak’ın ilçesi olan Ulubey, Uşak’ın yerleşim yerlerinden biridir. Ulubey İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 828 km2’dir. Ulubey ilçesinin rakımı ise 727 m olarak hesaplanmıştır. Ulubey ilçesinin Kuzeyinde Uşak Merkez, doğusunda Sivaslı ve Karahallı, batısında Eşme, Güneyinde ise Denizli ilçeleri bulunmaktadır. Ulubey ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Ulubey İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ulubey ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 12.350 nüfusa sahiptir.

Ulubey ilçesini coğrafi konumu ise 38° 25′ 17.9796” Kuzey ve 29° 17′ 25.6236” Doğu gps koordinatlarıdır.

Ulubey Mahalleleri

Ulubey ilçesinin 7 mahallesi bulunmaktadır. Ulubey ilçesinin 27 tane köy yerleşkesi bulunmaktadır. Ulubey mahalleleri arasında en fazla nüfusa sahip mahalleleri sırasıyla Aşağı mahallesi, Avgan mahallesi ve Üyükbaşı mahalleleridir. En az nüfusa sahip olan mahalleri ise sırasıyla Camikebir mahallesi, Emirler mahallesi ve Gölbaşı mahalleleridir.

Ulubey Mahalleleri
Ulubey Mahalle Haritası

Diğer mahalleleri alfabetik sırasıyla aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

ULUBEY MAHALLELERİ

  • Aşağı Mah.
  • Avgan Mah.
  • Camikebir Mah.
  • Dilaver Mah.
  • Emirler Mah.
  • Gölbaşı Mah.
  • Üyükbaşı Mah.

Ulubey Tarihi ve Gezilecek Yerler

Ulubey mahalleleri, Blaundos, Ulubey Kanyonu, Aksaz Kaplıcaları, İyon Tapınağı, Yaver Deresindeki Kale/Manastır Ve Clanudda Antik Kenti gibi yerler bulunmaktadır. Uşak ilinin turizm açısından önemli ve odak noktası potansiyelinde olan, dini yapıları ve tarihi yapıların yanı sıra doğal harikalarını barındıran doğa ve kültür turizmi için tercih edilmesi gereken ilçelerimiz arasında yer almaktadır.

Ulubey Tarihi ve Gezilecek Yerler

Ulubey Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Uşak Merkez Mahalleleri sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…