İçeriğe geç

Ulaş Yol Tarifi

Sivas Ulaş yol tarifi; yazımızda öncelikle Ulaş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ulaş’a nasıl gidilir? Ulaş yol tarifi? Ulaş yol haritası? Ulaş İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ulaş İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas’ın ilçesi olan Ulaş, Sivas’ın yerleşim yerlerinden biridir. Ulaş İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.092 km2’dir. Ulaş ilçesinin rakımı ise 1.391 m olarak hesaplanmıştır. Ulaş ilçesinin Kuzeyinde Sivas Merkez, doğusunda Kangal, batısında Sivas Merkez, Güneyinde ise Kangal ve Altınyayla ilçeleri bulunmaktadır. Ulaş ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Ulaş İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ulaş ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 8.870 nüfusa sahiptir.

Ulaş İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Ulaş Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Ulaş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Ulaş Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ulaş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Ulaş’a Nasıl Gidilir? Ulaş Yol Tarifi

Ulaş’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Ulaş’a gelebilirsiniz. Ulaş karayolu ile Sivas şehir merkezine 37.8 km, İstanbul’a yaklaşık 922 km, Ankara’ya yaklaşık 507 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.036 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Sivas Şehir Merkezinde yer alan Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’na gidebilirsiniz. Sivas Nuri Demirağ Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Ulaş ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Sivas’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Sivas demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Ulaş ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.