İçeriğe geç

Ula Yol Tarifi

Muğla Ula yol tarifi; yazımızda öncelikle Ula şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ula’ya nasıl gidilir? Ula yol tarifi? Ula yol haritası? Ula İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ula İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Muğla’nın ilçesi olan Ula, Muğla’nın yerleşim yerlerinden biridir. Ula İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 479 km2’dir. Ula ilçesinin rakımı ise 610 m olarak hesaplanmıştır. Ula ilçesinin Kuzeyinde Menteşe, doğusunda Köyceğiz, Güneyinde ise Marmaris ve Köyceğiz ilçeleri bulunmaktadır. Ula ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Ula İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ula ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 25.402 nüfusa sahiptir.

Ula İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Ula Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Ula’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Ula Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ula’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Ula’ya Nasıl Gidilir? Ula Yol Tarifi

Ula’ya kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Ula’ya gelebilirsiniz. Ula karayolu ile Muğla şehir merkezine 26.6 km, İstanbul’a yaklaşık 684 km, Ankara’ya yaklaşık 597 km, İzmir’den ise yaklaşık 225 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Muğla Şehir Merkezinde yer alan Muğla Dalaman Havalimanı, Muğla Milas – Bodrum Havalimanı’na gidebilirsiniz. Muğla Dalaman Havalimanı, Muğla Milas – Bodrum Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Ula ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ulaşımı yoktur.