İçeriğe geç

Uğurludağ Posta Kodu

Uğurludağ Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Uğurludağ Posta Kodu Sorgulama

Uğurludağ’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Uğurludağ ilçesi Hakkında

Uğurludağ ilçesi alan olarak Türkiye’nin altı yüz yirmi dokuzuncu en büyük ilçesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum’un ilçesi olan Uğurludağ, Çorum’un yerleşim yerlerinden biridir. Uğurludağ İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 428 km2’dir. Rakımı ise 806 m olarak hesaplanmıştır. Uğurludağ ilinin Kuzeyinde İskilip, doğusunda ise Çorum Merkez, batısında ve güneyinde Sungurlu ilçeleri bulunmaktadır. Uğurludağ ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Uğurludağ İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Uğurludağ ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 6.176 nüfusa sahiptir.

Uğurludağ Posta Kodu
Uğurludağ Posta Kodu