İçeriğe geç

Tuzlukçu Yol Tarifi

Konya Tuzlukçu yol tarifi; yazımızda öncelikle Tuzlukçu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Tuzlukçu’ya nasıl gidilir? Tuzlukçu yol tarifi? Tuzlukçu yol haritası? Tuzlukçu İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Tuzlukçu İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya’nın ilçesi olan Tuzlukçu, Konya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Tuzlukçu İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 704 km2’dir. Tuzlukçu ilçesinin rakımı ise 994 m olarak hesaplanmıştır. Tuzlukçu ilçesinin Kuzeyinde Yunak, doğusunda Ilgın, batısında Afyonkarahisar, Güneyinde ise Akşehir ve Ilgın ilçeleri bulunmaktadır. Tuzlukçu ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Tuzlukçu İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Tuzlukçu ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 6.529 nüfusa sahiptir.

Tuzlukçu İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Tuzlukçu Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Tuzlukçu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Tuzlukçu Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tuzlukçu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Tuzlukçu’ya Nasıl Gidilir? Tuzlukçu Yol Tarifi

Tuzlukçu’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Tuzlukçu’ya gelebilirsiniz. Tuzlukçu karayolu ile Konya şehir merkezine 130 km, İstanbul’a yaklaşık 525 km, Ankara’ya yaklaşık 234 km, İzmir’den ise yaklaşık 455 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Konya Şehir Merkezinde yer alan Konya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Konya Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Tuzlukçu ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Konya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Konya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Tuzlukçu ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.