İçeriğe geç

Tuzluca Yol Tarifi

Iğdır Tuzluca yol tarifi; yazımızda öncelikle Tuzluca şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Tuzluca’ya nasıl gidilir? Tuzluca yol tarifi? Tuzluca yol haritası? Tuzluca İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Tuzluca İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır’ın ilçesi olan Tuzluca, Iğdır’ın yerleşim yerlerinden biridir. Tuzluca İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.270 km2’dir. Tuzluca ilçesinin rakımı ise 1.104 m olarak hesaplanmıştır. Tuzluca ilçesinin Kuzeyinde Ermenistan ve Kars, doğusunda Iğdır Merkez, batısında ve Güneyinde ise Ağrı ilçeleri bulunmaktadır. Tuzluca ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Tuzluca İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Tuzluca ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 23.937 nüfusa sahiptir.

Tuzluca İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Tuzluca Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Tuzluca’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Tuzluca Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tuzluca’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Tuzluca’ya Nasıl Gidilir? Tuzluca Yol Tarifi

Tuzluca’ya kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Tuzluca’ya gelebilirsiniz. Tuzluca karayolu ile Iğdır şehir merkezine 58.7 km, İstanbul’a yaklaşık 1.497 km, Ankara’ya yaklaşık 1.134 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.850 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Iğdır Şehir Merkezinde yer alan Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı’na gidebilirsiniz. Iğdır Şehit Bülent Aydın Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Tuzluca ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.