İçeriğe geç

Tuzla Yol Tarifi

İstanbul Tuzla yol tarifi; yazımızda öncelikle Tuzla şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Tuzla’ya nasıl gidilir? Tuzla yol tarifi? Tuzla yol haritası? Tuzla İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Tuzla İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul’un ilçesi olan Tuzla, İstanbul’un yerleşim yerlerinden biridir. Tuzla İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 138 km2’dir. Tuzla ilçesinin rakımı ise 9 m olarak hesaplanmıştır. Tuzla ilçesinin Kuzeyinde ve batısında Pendik, doğusunda ise Kocaeli ilçeleri bulunmaktadır. Tuzla ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Tuzla İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Tuzla ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 267.400 nüfusa sahiptir.

Tuzla İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Tuzla Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Tuzla’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Tuzla Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tuzla’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Tuzla’ya Nasıl Gidilir? Tuzla Yol Tarifi

Tuzla’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Tuzla’ya gelebilirsiniz. Tuzla karayolu ile İstanbul şehir merkezine 47.2 km, Bursa’ya yaklaşık 112 km, Ankara’ya yaklaşık 408 km, İzmir’den ise yaklaşık 437 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İstanbul Şehir Merkezinde yer alan İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı’na gidebilirsiniz. İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Tuzla ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İstanbul’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İstanbul demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Tuzla ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.