İçeriğe geç

Tuzla Posta Kodu

Tuzla Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Tuzla Posta Kodu Sorgulama

Tuzla’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Tuzla ilçesi Hakkında

Tuzla ilçesi alan olarak Türkiye’nin sekiz yüz yetmiş beşinci en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan İstanbul’un ilçesi olan Tuzla, İstanbul’un yerleşim yerlerinden biridir. Tuzla İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 138 km2’dir. Rakımı ise 9 m olarak hesaplanmıştır. Tuzla ilçesinin Kuzeyinde ve batısında Pendik, doğusunda ise Kocaeli ilçeleri bulunmaktadır. Tuzla ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Tuzla İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Tuzla ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 273.608 nüfusa sahiptir.

Tuzla Posta Kodu
Tuzla Posta Kodu