Tuz Gölü Ankara Arası Kaç KM

Tuz Gölü Ankara arası kaç km; yazımızda öncelikle Tuz Gölü ve Ankara şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Tuz Gölü Ankara arası kaç km? Tuz Gölü Ankara arası kaç saat? Tuz Gölü Ankara yol tarifi? Tuz Gölü Ankara arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Tuz Gölü ile Ankara İli Hakkında Genel Bilgiler

Tuz Gölü ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Tuz Gölü ilinin yüzölçümü yaklaşık 1.665 km2’dir. Tuz Gölü ilinin coğrafi konumu ise 38.50°K 35.20°D GPS koordinatlarıdır.

Ankara ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara ilinin yüzölçümü yaklaşık 25,437 km2dir. Ankara ilinin coğrafi konumu ise 39° 56′ 0.1140” Kuzey ve 32° 51′ 35.0676” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Tuz Gölü Ankara Arası Kaç KM

Tuz Gölü Ankara arası mesafe karayolu ile yaklaşık 149 km’dir.

Tuz Gölü Ankara Arası Kaç KM

Tuz Gölü Ankara Arası Kaç Saat

Tuz Gölü Ankara arası kaç saat; Tuz Gölü Ankara arası mesafe karayolu ile yaklaşık 149 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat sürmektedir. Tuz Gölü Ankara arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat

Otobüs ile;

3 saat

Tuz Gölü Ankara Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Tuz Gölü Ankara arası mesafe karayolu ile yaklaşık 149 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 9 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 12 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Tuz Gölü Ankara Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Tuz Gölü Ankara arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Tuz Gölü’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tuz Gölü’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ankara’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ankara’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.