İçeriğe geç

Tutak Yol Tarifi

Ağrı, Tutak yol tarifi; yazımızda öncelikle Tutak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Tutak’a nasıl gidilir? Tutak yol tarifi? Tutak yol haritası? Tutak İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Tutak İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı’nın ilçesi olan Tutak, Ağrı’nın yerleşim yerlerinden biridir. Tutak İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.407 km2’dir. Tutak ilçesinin rakımı ise 1.567 m olarak hesaplanmıştır. Tutak ilinin Kuzeyinde Eleşkirt, doğusunda ise Hamur, batısında Muş, Güneyinde ise Hamur ilçeleri bulunmaktadır. Tutak ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Tutak İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Tutak ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 30.173 nüfusa sahiptir. Tutak yol haritası

Tutak İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Tutak Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Tutak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Tutak Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tutak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Tutak’a Nasıl Gidilir? Tutak Yol Tarifi

Tutak’a kara yolu ya da hava yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Tutak’a gelebilirsiniz. Tutak ile Ağrı şehir merkezi yaklaşık 64,0 km, İstanbul’a yaklaşık 1,420 km, Ankara’ya yaklaşık 1,057 km, İzmir’den ise yaklaşık 1,773 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Ağrı Şehir Merkezinde yer alan Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’na gidebilirsiniz. Ağrı Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Tutak ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.