İçeriğe geç

Tut Yol Tarifi

Adıyaman Tut yol tarifi; yazımızda öncelikle Tut şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Tut’a nasıl gidilir? Tut yol tarifi? Tut yol haritası? Tut İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Tut İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman’ın ilçesi olan Tut, Adıyaman’ın yerleşim yerlerinden biridir. Tut İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 290 km2’dir. Tut ilçesinin rakımı ise 929 m olarak hesaplanmıştır. Tut ilinin Kuzeyinde Malatya, doğusunda ise Adıyaman merkez, batısında Gölbaşı, Güneyinde ise Besni ilçeleri bulunmaktadır. Tut ilçesi karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Tut İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Tut ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 9.905 nüfusa sahiptir.

Tut İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Tut Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Tut’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Tut Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tut’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Tut’a Nasıl Gidilir? Tut Yol Tarifi

Tut’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Tut’a gelebilirsiniz. Tut karayolu ile Adıyaman şehir merkezine 38,9 km, İstanbul’a yaklaşık 1.225 km, Ankara’ya yaklaşık 668 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.197 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Adıyaman Şehir Merkezinde yer alan Adıyaman Havalimanı’na gidebilirsiniz. Adıyaman Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Tut ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Adıyaman’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Adıyaman demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Tut ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.