İçeriğe geç

Tuşba Yol Tarifi

Van Tuşba yol tarifi; yazımızda öncelikle Tuşba şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Tuşba’ya nasıl gidilir? Tuşba yol tarifi? Tuşba yol haritası? Tuşba İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Tuşba İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Van’ın ilçesi olan Tuşba, Van’ın yerleşim yerlerinden biridir. Tuşba İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.948 km2’dir. Tuşba ilçesinin rakımı ise 1.685 m olarak hesaplanmıştır. Tuşba ilçesinin Kuzeyinde Van Gölü, doğusunda Muradiye ve İpekyolu, batısında Van Gölü, Güneyinde ise İpekyolu ilçeleri bulunmaktadır. Tuşba ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Tuşba İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Tuşba ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 162.848 nüfusa sahiptir.

Tuşba İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Tuşba Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Tuşba’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Tuşba Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tuşba’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Tuşba’ya Nasıl Gidilir? Tuşba Yol Tarifi

Tuşba’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Tuşba’ya gelebilirsiniz. Tuşba karayolu ile Van şehir merkezine 10.7 km, İstanbul’a yaklaşık 1.606 km, Ankara’ya yaklaşık 1.218 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.959 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Van Şehir Merkezinde yer alan Van Ferit Melen Havalimanı’na gidebilirsiniz. Van Ferit Melen Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Tuşba ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Van’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Van demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Tuşba ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.