İçeriğe geç

Türkoğlu Yol Tarifi

Kahramanmaraş Türkoğlu yol tarifi; yazımızda öncelikle Türkoğlu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Türkoğlu’na nasıl gidilir? Türkoğlu yol tarifi? Türkoğlu yol haritası? Türkoğlu İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Türkoğlu İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Kahramanmaraş’ın ilçesi olan Türkoğlu, Kahramanmaraş’ın yerleşim yerlerinden biridir. Türkoğlu İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 660 km2’dir. Türkoğlu ilçesinin rakımı ise 488 m olarak hesaplanmıştır. Türkoğlu ilçesinin Kuzeyinde Onikişubat ve Dulkadiroğlu, doğusunda ise Pazarcık, Güneyinde ise Osmaniye ve Gazintep ilçeleri bulunmaktadır. Türkoğlu ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Türkoğlu İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Türkoğlu ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 77.112 nüfusa sahiptir.

Türkoğlu İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Türkoğlu Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Türkoğlu’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Türkoğlu Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Türkoğlu’na yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Türkoğlu’na Nasıl Gidilir? Türkoğlu Yol Tarifi

Türkoğlu’na kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Türkoğlu’na gelebilirsiniz. Türkoğlu karayolu ile Kahramanmaraş şehir merkezine 55.3 km, İstanbul’a yaklaşık 1.092 km, Ankara’ya yaklaşık 597 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.072 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kahramanmaraş Şehir Merkezinde yer alan Kahramanmaraş Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kahramanmaraş Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Türkoğlu ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kahramanmaraş’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kahramanmaraş demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Türkoğlu ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.