İçeriğe geç

Türkeli Yol Tarifi

Sinop Türkeli yol tarifi; yazımızda öncelikle Türkeli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Türkeli’ne nasıl gidilir? Türkeli yol tarifi? Türkeli yol haritası? Türkeli İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Türkeli İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop’un ilçesi olan Türkeli, Sinop’un yerleşim yerlerinden biridir. Türkeli İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 263 km2’dir. Türkeli ilçesinin rakımı ise 12 m olarak hesaplanmıştır. Türkeli ilçesinin doğusunda Ayancık, batısında ve Güneyinde ise Kastamonu ilçeleri bulunmaktadır. Türkeli ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Türkeli İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Türkeli ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 15.859 nüfusa sahiptir.

Türkeli İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Türkeli Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Türkeli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Türkeli Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Türkeli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Türkeli’ne Nasıl Gidilir? Türkeli Yol Tarifi

Türkeli’ne kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Türkeli’ne gelebilirsiniz. Türkeli karayolu ile Sinop şehir merkezine 78.8 km, İstanbul’a yaklaşık 627 km, Ankara’ya yaklaşık 352 km, İzmir’den ise yaklaşık 980 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Sinop Şehir Merkezinde yer alan Sinop Havalimanı’na gidebilirsiniz. Sinop Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Türkeli ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ulaşımı yoktur.