İçeriğe geç

Turhal Yol Tarifi

Tokat Turhal yol tarifi; yazımızda öncelikle Turhal şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Turhal’a nasıl gidilir? Turhal yol tarifi? Turhal yol haritası? Turhal İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Turhal İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat’ın ilçesi olan Turhal, Tokat’ın yerleşim yerlerinden biridir. Turhal İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 940 km2’dir. Turhal ilçesinin rakımı ise 588 m olarak hesaplanmıştır. Turhal ilçesinin Kuzeyinde Amasya, doğusunda Erbaa ve Tokat Merkez, batısında Zile, Güneyinde ise Pazar ilçeleri bulunmaktadır. Turhal ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Turhal İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Turhal ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 79.604 nüfusa sahiptir.

Turhal İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Turhal Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Turhal’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Turhal Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Turhal’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Turhal’a Nasıl Gidilir? Turhal Yol Tarifi

Turhal’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Turhal’a gelebilirsiniz. Turhal karayolu ile Tokat şehir merkezine 49 km, İstanbul’a yaklaşık 746 km, Ankara’ya yaklaşık 329 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.098 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Tokat Şehir Merkezinde yer alan Tokat Havalimanı’na gidebilirsiniz. Tokat Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Turhal ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Tokat’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Tokat demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Turhal ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.