İçeriğe geç

Turgutlu Yol Tarifi

Manisa Turgutlu yol tarifi; yazımızda öncelikle Turgutlu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Turgutlu’ya nasıl gidilir? Turgutlu yol tarifi? Turgutlu yol haritası? Turgutlu İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Turgutlu İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Manisa’nın ilçesi olan Turgutlu, Manisa’nın yerleşim yerlerinden biridir. Turgutlu İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 549 km2’dir. Turgutlu ilçesinin rakımı ise 95 m olarak hesaplanmıştır. Turgutlu ilçesinin Kuzeyinde Şehzadeler ve Saruhanlı, doğusunda Ahmetli, batısında ve Güneyinde ise İzmir ilçeleri bulunmaktadır. Turgutlu ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Turgutlu İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Turgutlu ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 166.418 nüfusa sahiptir.

Turgutlu İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Turgutlu Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Turgutlu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Turgutlu Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Turgutlu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Turgutlu’ya Nasıl Gidilir? Turgutlu Yol Tarifi

Turgutlu’ya kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Turgutlu’ya gelebilirsiniz. Turgutlu karayolu ile Manisa şehir merkezine 38.2 km, İstanbul’a yaklaşık 444 km, Ankara’ya yaklaşık 532 km, İzmir’den ise yaklaşık 54 km uzaklıktadır. Hava yolunu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Manisa’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Manisa demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Turgutlu ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.