İçeriğe geç

Tunceli Yol Tarifi

Tunceli yol tarifi; yazımızda öncelikle Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Tunceli’ye nasıl gidilir? Tunceli yol tarifi? Tunceli yol haritası? Tunceli İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Tunceli İli Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip seksen birinci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır. Tunceli ilinin Kuzeyinde Erzincan, doğusunda ise Bingöl, batısında Malatya, Güneyinde ise Elazığ illeri bulunmaktadır. Tunceli ili karasal iklimine sahiptir. Tunceli ülkemizde turizmin önemli noktalarından biridir. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Tunceli ili 2019 yılı TÜİK verilerine göre 84.660 nüfusa sahiptir.

Tunceli ili hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız

Tunceli’ye Nasıl Gidilir? 

Tunceli’ye kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Tunceli’ye gelebilirsiniz. Tunceli karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 1167 km, Ankara’ya yaklaşık 818 km, İzmir’den ise yaklaşık 1400 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Tunceli’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz.

Tunceli Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Tunceli Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Tunceli İlçeleri Yol Tarifi?

Yukarıda yer alan bilgiler ile Tunceli iline kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şimdi ise Tunceli ilimize bağlı ilçelerin yol tarifine ulaşmak için aşağıdaki listede yer alan ve gitmek istediğiniz ilçeye tıklayarak yol güzergahı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Tunceli İlçeleri

  • Çemişgezek
  • Hozat
  • Mazgirt
  • Nazımiye
  • Ovacık
  • Pertek
  • Pülümür