Tunceli Yalova Arası Kaç KM

Tunceli Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Tunceli ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Tunceli Yalova arası kaç km? Tunceli Yalova arası kaç saat? Tunceli Yalova yol tarifi? Tunceli Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Tunceli ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Tunceli Yalova Arası Kaç KM

Tunceli Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1136 km’dir. Tunceli Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 894 km’dir.

Tunceli Yalova Arası Kaç KM

Tunceli Yalova Arası Kaç Saat

Tunceli Yalova arası kaç saat; Tunceli Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1136 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Tunceli Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Tunceli Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 894 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 40 dakika

Tunceli Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Tunceli Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1136 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 63 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 91litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Tunceli Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Tunceli Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.