İçeriğe geç

Tunceli Uşak Arası Kaç KM

Tunceli Uşak arası kaç km; yazımızda öncelikle Tunceli ve Uşak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Tunceli Uşak arası kaç km? Tunceli Uşak arası kaç saat? Tunceli Uşak yol tarifi? Tunceli Uşak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Tunceli ile Uşak İli Hakkında Genel Bilgiler

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Uşak ili;

Ege bölgesinde yer alan Uşak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Uşak ili yüzölçümü yaklaşık 5.341 km2’dir. Uşak ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′24.7″K 30° 01′15.0″E D GPS koordinatlarıdır.

Tunceli Uşak Arası Kaç KM

Tunceli Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1191 km’dir. Tunceli Uşak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 880 km’dir.

Tunceli Uşak Arası Kaç KM

Tunceli Uşak Arası Kaç Saat

Tunceli Uşak arası kaç saat; Tunceli Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1191 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Tunceli Uşak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Tunceli Uşak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 880 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat 30 dakika

Otobüs ile;

15 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 40 dakika

Tunceli Uşak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Tunceli Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1191 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 66 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 96 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Tunceli Uşak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Tunceli Uşak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Uşak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Uşak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.