İçeriğe geç

Tunceli Merkez Yol Tarifi

Tunceli Merkez yol tarifi; yazımızda öncelikle Tunceli Merkez şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Tunceli Merkez’e nasıl gidilir? Tunceli Merkez yol tarifi? Tunceli Merkez yol haritası? Tunceli Merkez İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Tunceli Merkez İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli’nin ilçesi olan Tunceli Merkez, Tunceli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Tunceli Merkez İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.128 km2’dir. Tunceli Merkez ilçesinin rakımı ise 922 m olarak hesaplanmıştır. Tunceli Merkez ilçesinin Kuzeyinde Pülümür ve Nazımiye, doğusunda ise Nazımiye, batısında Ovacık ve Hozat, Güneyinde ise Pertek ve Mazgirt ilçeleri bulunmaktadır. Tunceli Merkez ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Tunceli Merkez İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Tunceli Merkez ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 38.427 nüfusa sahiptir.

Tunceli Merkez İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Tunceli Merkez Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Tunceli Merkez’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Tunceli Merkez Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli Merkez’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Tunceli Merkez’e Nasıl Gidilir? Tunceli Merkez Yol Tarifi

Tunceli Merkez’e kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Tunceli Merkez’e gelebilirsiniz. Tunceli Merkez karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 1.194 km, Ankara’ya yaklaşık 831 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.547 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Tunceli’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Tunceli demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Tunceli Merkez ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.