İçeriğe geç

Isparta Tunceli Arası Kaç KM

Isparta Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Isparta ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Isparta Tunceli arası kaç km? Isparta Tunceli arası kaç saat? Isparta Tunceli yol tarifi? Isparta Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Isparta ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Isparta ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Isparta ili yüzölçümü yaklaşık 8.993 km2’dir. Isparta ilinin coğrafi konumu ise 37°57′24″K 30°57′39″D GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Isparta Tunceli Arası Kaç KM

Isparta Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1121 km’dir. Isparta Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 799 km’dir.

Isparta Tunceli Arası Kaç KM

Isparta Tunceli Arası Kaç Saat

Isparta Tunceli arası kaç saat; Isparta Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1121 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Isparta Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Isparta Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 799 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Isparta Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Isparta Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1121 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 62 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 90 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Isparta Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Isparta Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Isparta’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Isparta’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.