Iğdır Tunceli Arası Kaç KM

Iğdır Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Iğdır ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Iğdır Tunceli arası kaç km? Iğdır Tunceli arası kaç saat? Iğdır Tunceli yol tarifi? Iğdır Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Iğdır ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Iğdır Tunceli Arası Kaç KM

Iğdır Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 579 km’dir. Iğdır Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 398 km’dir.

Iğdır Tunceli Arası Kaç KM

Iğdır Tunceli Arası Kaç Saat

Iğdır Tunceli arası kaç saat; Iğdır Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 579 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Iğdır Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Iğdır Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 398 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat

Iğdır Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Iğdır Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 579 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 32 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 47 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Iğdır Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Iğdır Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.