İçeriğe geç

Hatay Tunceli Arası Kaç KM

Hatay Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Hatay ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Tunceli arası kaç km? Hatay Tunceli arası kaç saat? Hatay Tunceli yol tarifi? Hatay Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Hatay Tunceli Arası Kaç KM

Hatay Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 583 km’dir. Hatay Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 412 km’dir.

Hatay Tunceli Arası Kaç KM

Hatay Tunceli Arası Kaç Saat

Hatay Tunceli arası kaç saat; Hatay Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 583 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Hatay Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Hatay Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 412 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Hatay Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 583 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 33 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 47 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.