İçeriğe geç

Hakkâri Tunceli Arası Kaç KM

Hakkâri Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Hakkâri ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hakkâri Tunceli arası kaç km? Hakkâri Tunceli arası kaç saat? Hakkâri Tunceli yol tarifi? Hakkâri Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hakkâri ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 37°27′58″K 44°03′52″D GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri Tunceli Arası Kaç KM

Hakkâri Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 643 km’dir. Hakkâri Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 404 km’dir.

Hakkâri Tunceli Arası Kaç KM

Hakkâri Tunceli Arası Kaç Saat

Hakkâri Tunceli arası kaç saat; Hakkâri Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 643 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Hakkâri Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Hakkâri Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 404 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Hakkâri Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hakkâri Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 643 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 36 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 52 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hakkâri Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hakkâri Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.